Prodej reprezentativní kubistické vily Brno-Černá Pole

PRODÁNO!

Invalid Displayed Gallery

Prodej reprezentativní prvorepublikové vily, nacházející se v městské čtvrti Brno-Černá Pole, v bezprostřední blízkosti centra města a Schreberova parku. Toto honosné rodinné sídlo bylo postaveno v roce 1930 ve stylu českého kubismu a jeho průčelí je od roku 1958 zapsáno na seznamu nemovitých kulturních památek ČR. Fotografie průčelí budou zpřístupněny pouze vážným zájemcům.

Dům byl v letech 1985–2010 průběžně rekonstruován, včetně vodovodního potrubí a elektrorozvodů. Okna jsou původní, špaletová, renovovaná s izolačními dvojskly, stejně jako balkonové dveře.

Budova (vila) je zasazena do udržované zahrady (791 m2) se vzrostlými stromy, jejíž součástí je elektrifikovaná garáž. Dům je třípodlažní, s půdou a podsklepením.

1. PP – celkem 120 m2. Zde se nachází 2 symetricky umístěné garsoniéry, každá 16 m2, s vlastním sociálním zázemím, vlastními měřiči spotřeb a s bočními okny do zahrad. Dále 2 sklepy, prádelna, mandlovna, dílna, fotokomora a kotelna (plynový kotel Wolf).

1. NP je tvořeno vstupní halou se sociálním zázemím, ložnicí s vlastní šatnou a balkonem do ulice a dále dvěma průchozími pokoji spojenými původními dřevěnými posuvnými dveřmi se skleněnými výplněmi. Z obou těchto pokojů je možné vstoupit na prosklenou terasu a odtud přímo do zahrady.

2. NP tvoří opět vstupní hala, obývací pokoj se vstupem na balkon, ložnice, malý pokoj 6 m2 s vlastním WC, pracovna, kuchyň s balkonem do ulice a koupelna s WC, umývadlem, vanou, bidetem a oknem do zahrady. Většina podlah je původní, z udržovaných parket, průběžná renovace je patrná též na původním dřevěném schodišti a jeho zábradlí.

Výměry jednotlivých místností a další informace jsou k dispozici na vyžádání.

KONTAKT:

Patricie VOJTĚCHOVSKÁ
GSM: +420 725 058 350
Email: vojtechovska@iet-reality.cz
Telefon: +420 542 422 340

I.E.T. Reality, s.r.o.
Nám. Svobody 18, 602 00 Brno
www.iet-reality.cz

Autor Brnosever.cz 3 Články
Stránky Spolku Brno-sever o městských čtvrtích: Černá Pole, Husovice, Lesná, Soběšice a Zábrdovice. Předsedou spolku je Erik Měkyna, kontakt: 603 471 671.