Jednání Krajského soudu v Brně o návrhu na neplatnost voleb a hlasování ve volbách do zastupitelstva městské části Brno-sever

Na dny 6. a 7. listopadu 2014 nařídil Krajský soud v Brně jednání o daném návrhu

Překvapením letošních komunálních voleb v městské části Brno-sever byla vyšší účast romských voličů v některých volebních okrscích. Osobně jsem volil ve volebním místě SPŠCH na Vranovské 65, a ač jsem při jiných volbách o voliče téměř nezavadil, natož o romské voliče, tak tentokrát jsem byl volební odpovědností romských voličů mile překvapen. Ve volební místnosti, na chodbě, u vstupních dveří i venku se pohybovali Romové, dychtící se účastnit voleb. Všudypřítomný volební entuziasmus byl nevídaný a bylo znát, že mnozí z nich volí vůbec poprvé v životě a nevědí, jak vlastně volit. Brzy se však ukázalo, že hlavní motivace některých z nich mohla být i jiná, než že by jim primárně záleželo na rozkvětu naší městské části. To samo o sobě není nic proti ničemu, je dobře, že přišli k volbám, jde jen o to, zda daná motivace byla v mezích zákona a skutečně šlo pouze o zvýšení zájmu Romů o účast ve volbách.

Dne 24. října 2014 podal lídr kandidátky KDU-ČSL Brna-severu Mgr. Petr Hladík žádost na Krajský soud v Brně o přezkum voleb do zastupitelstva MČ Brno-sever a soud nařídil na dny 6. listopadu 2014 od 14 hodin a 7. listopadu 2014 od 9 hodin jednání o návrhu na neplatnost voleb a hlasování ve volbách do zastupitelstva městské části Brno-sever.

K dispozici je i kopie návrhu, který obdrželi všichni zmocněnci volebních stran z Brna-severu. Součástí návrhu jsou i výpovědi svědků:

Volby 2014 Brno-sever – Návrh na neplatnost hlasování a neplatnost voleb do zastupitelstva MČ Brno-sever (.pdf)

Ve stejný den v pátek 24. října 2014 podal Nadační fond proti korupci trestní oznámení pro podezření z maření přípravy a průběhu voleb v Brně-severu na základě shromážděných důkazů, svědectví a záznamů o nakupování hlasů v komunálních volbách.

About Erik Měkyna 12 Článků
IT specialista, analytik, ekonom, provozovatel DnešníBrno.cz, absolvent VUT, člen TOP 09, 44 let. Milovník Brna, knihomol, sportovec a táta dvou dětí.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*